55675 посаджених дерев
Зробимо цей світ зеленішим разом!
Інша інформація
Canada01Canada05Canada04Canada03Canada02

Ця фабрика з виробництва сиру площею 390 кв. метрів, розташована в мальовничому сільськогосподарському куточку округу Принца Едварда в провінції Онтаріо, являє собою дітище гарячої прихильниці екологічної раціональності, що відчуває пристрасть до молочних продуктів. Завдяки безлічі проектів, спрямованих на раціональне використання природних ресурсів, фабрика отримала платиновий сертифікат LEED.

 

В самому серці центру маслоробства і сироваріння Онтаріо, в мальовничому сільськогосподарському куточку округу Принца Едварда розташована фабрика з виробництва сиру «Fifth Town», що стала прекрасним прикладом впровадження екологічно чистих і раціональних технологій в сільськогосподарському будівництві.

Фабрика з виробництва сиру «Fifth Town», якою володіє прихильниця екологічної стійкості Петра Купер – це багатофункціональний виробництво, що отримало платиновий сертифікат за рейтинговою системою «Лідерство в енергетичному та екологічному проектуванні» в номінації «Нове будівництво» (LEED – NC).

 

проект

На нежилые здания приходится более трети потребления энергии, и они расходуют примерно такой же процент сырья. Кроме того, они ответственны за производство примерно третьей части всех выбросов парниковых газов.

Для пані Купера було важливо продемонструвати екологічну раціональність за допомогою комплексного і системного підходу до максимального використання екологічно чистих технологій і інновацій. У прагненні отримати сертифікат LEED дизайнери фабрики з виробництва сиру «Fifth Town» з компанії «Lapointe Architects» поставили перед собою завдання реалізувати конструктивні системи, що забезпечують оптимальні економічні і екологічні показники.

Одним з найважливіших аспектів, які потрібно врахувати при будівництві, був поділ приміщень з екстремальними кліматичними умовами, теплих і вологих з одного боку і холодних і сухих з іншого. Без належного вирішення цієї проблеми стіни виявилися б вкрай схильні до появи конденсату і утворення цвілі.

Екологічно чисте будівництво

Дизайнери з компанії «Lapointe Architects» розглянули та оцінили безліч екологічно чистих будівельних матеріалів, здатних забезпечити енергоефективність і довговічність, але при цьому створюють мінімальний вплив на навколишнє середовище. Крім того, вироби оцінювалися за такими критеріями, як повернення інвестицій і відповідність стандартам LEED. На підставі цих вимог продукцією, що отримала максимальну кількість балів, виявилася розпорошується пінна теплоізоляція Icynene.

Будівельники зосередили увагу на герметичності конструкції, створюючи енергоефективне простір за допомогою розпилюється пінної теплоізоляції Icynene. Перед нанесенням піни на стійки використовувалася поліетиленова пароізоляція товщиною 0,15 мм, що дозволило вирішити питання із зайвою вологою, підвищивши довговічність будівельних конструкцій і створивши здорову атмосферу всередині будівлі, а також мінімізувавши ймовірність підвищення вологості і усунувши інші проблеми, такі як цвіль і роса.

Після застосуванням пароізоляції місцевий ліцензований підрядник компанії «Icynene» завдав піну Icynene Classicтм (H2Faom lite) з коефіцієнтом теплоізоляції R20 між стійками на зовнішні стіни торгового залу і на стіни офісних приміщень на другому поверсі. Крім того, піну завдали між балками перекриття підлоги, що відокремлює офіси від приміщень для виробництва сиру, на перегородки для звукоізоляції з коефіцієнтом R12, а також на балки статі і даху з коефіцієнтом R40.

Піна Icynene, нанесена на стелю, що відокремлює виробничу зону від офісних приміщень зверху, діяла як повітряний бар’єр, знижуючи просочування повітря з теплих і вологих виробничих приміщень в прохолодні офіси. Вона не тільки мінімізувала ймовірність появи конденсату, а й забезпечила поглинання звуку.

Крім розпилюється пінної теплоізоляції Icynene, дизайнери передбачили монтаж водо-теплового насоса, що використовує тепло землі, системи сонячних батарей площею 9,4 м2, 10-метрової вітрової установки, а також використання великого відсотка перероблених будівельних матеріалів. Останні моделі енергоспоживання демонструють зниження витрат на обігрів і охолодження на 84% в порівнянні з аналогічними будівлями, розробленими відповідно до Типового національним енергетичним кодексом Канади.

 

результат

Монтаж розпилюється пінної теплоізоляції Icynene закінчився в лютому 2008 року, і незабаром після цього завершилося будівництво екологічно чистої фабрики з виробництва сиру.

Розпорошується пінна теплоізоляція Icynene значно посприяла в тому, що фабрика з виробництва сиру «Fifth Town» отримала платиновий сертифікат LEED.

Завдяки пінної теплоізоляції Icynene в різних місцях конструкції вдалося підвищити енергоефективність будівлі, повністю усунувши просочування повітря і знизивши викиди вуглекислого газу. В цілому, теплоізоляція Icynene помогла получить баллы в четырех из шести категорий программы сертификации LEED, а именно «Инновации и дизайн», «Энергия и атмосфера», «Материалы и ресурсы» и «Качество окружающей среды внутри здания».

«Теплоизоляция Icynene значительно посодействовала экологическому аспекту дизайна фабрики «Fifth Town». Она дополнила другие системы в уменьшении углеродного следа предприятия, а также создала более здоровую среду в здании, обеспечив соответствие уровню платинового сертификата LEED».

Францис Лапоинте, компания «Lapointe Architects»

 

Считается, что фабрика по производству сыра «Fifth Town» – это единственный молочный завод в Канаде, сертифицированный по программе LEED, и первое предприятие из всех отраслей промышленности страны, получившее платиновый сертификат LEED.

Вскоре после запуска фабрики госпожа Купер и ее коллеги оценили громадную экономию расходов на энергоресурсы лишь на самом здании. Выражая ее экологически понятным языком, удалось предотвратить выброс 23 тонн парниковых газов, что эквивалентно выводу из эксплуатации примерно пяти автомобилей. Оценочно эта цифра могла бы удвоиться после внедрения других экологических систем, таких как солнечная энергия и биоболота.

Концепция экологической рациональности госпожи Купер оказалась необычайно успешной с точки зрения не только эксплуатации предприятия, но и производства молочных продуктов исключительного качества. Лишь в 2008 году фабрика по производству сыра «Fifth Town» получила 20 наград за разнообразие ассортимента, а с 2009 года она выиграла еще 27 премий.

«Icynene Inc.» благодарит компанию «Lapointe Architects», фабрику по производству сыра «Fifth Town» и компанию «K. Knudsen Construction Ltd.» за помощь в подготовке этого материала.

Другие проекты

Представляем вам краткий обзор наших последних проектов